Adwokat
Mateusz SZYMKOWIAK


Witam Cię na stronie mojej kancelarii. Nazywam się Mateusz Szymkowiak i jestem adwokatem, absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W kwietniu 2007 roku uzyskałem tytuł magistra prawa.

W 2007 roku rozpocząłem etatową aplikację sądową. W 2010 roku zdałem egzamin sędziowski z oceną łączną plus dobry.

W 2008 roku rozpocząłem studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w katedrze prawa cywilnego i prywatnego międzynarodowego.

W dniu 15 grudnia 2010 roku uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej uzyskałem wpis na listę adwokatów, uzyskując uprawnienia do prowadzenia własnej praktyki adwokackiej, którą wówczas rozpocząłem.

Jestem też członkiem Rady Nadzorczej WZD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pszczynie.

Przełomowy moment

Rok 2018 był dla mnie przełomowy. Tak naprawdę zaczęło się od października 2017 roku, kiedy moja zawodowa droga rozeszła się z moim wieloletnim wzorem – ojcem również adwokatem. Wówczas to zorganizowałem własną kancelarię w Bielsku-Białej, ale również dzięki determinacji rozszerzyłem swoją działalność. Muszę Ci się przyznać, że od tego czasu tak naprawdę nie jestem tą samą osobą, którą widzisz na zamieszczonym w blogu zdjęciu (wizualnie i mentalnie) :-). Czasami to co z bliska wydaje się porażką, z dalszej perspektywy okazuje się silnym bodźcem do wzrostu i zmiany życia na lepsze. Tak przynajmniej było ze mną.

Zmiana

Zmieniło się moje nastawienie do życia, ale też ubyło mnie o ok. 17 kilogramów. Po 34 latach życia odkryłem, że moją pasją jest fitness i samoświadomość. Od tego czasu regularnie trenuje, medytuje i biegam. Odkryłem jak można być bardziej efektywnym – lubię budzić się o 5 rano, jak wszyscy domownicy jeszcze śpią; dzięki temu zyskałem dodatkowe 2 godziny każdego dnia. Mam nadzieję przeznaczyć część tego czasu na regularną redakcję bloga ;-) areszt-tymczasowy.pl i zdradzenicodalej.pl

Prywatnie

Prywatnie jestem tatą dwójki wspaniałych dzieci. Z racji tego, że lubię to czym zajmuję się zawodowo dużo czasu przeznaczam na pomoc moim klientom. Z tego powodu każdą wolną od obowiązków zawodowych chwilę staram się poświęcać na aktywny wypoczynek z rodziną. Lubimy jeździć na nartach, żeglować, grać w tenisa, spacerować i jeździć na rowerach.

Pisząc „o mnie” nie powinienem pomijać, że interesuję się kulturą i prawem Chin. Zaowocowało to ukończeniem kursu School of Chinese Law and Culture zorganizowany przez Beijing Foreign Studies University in Beijing i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Idąc za ciosem rozpocząłem naukę języka chińskiego z moim tajwańskim ⽼师 (lǎo shī tj. nauczycielem) Justinem. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszam Cię do kontaktu >> Biegle posługuję się językiem angielskim i niemieckiem, w tym językiem prawnym. Prowadzę praktykę zawodową na terenie całego kraju z siedzibą w Bielsku-Białej. Jestem opanowany, uśmiechnięty i zawsze służę pomocą. Od wielu lat pasjonuję się żeglarstwem, motoryzacją i narciarstwem.


Email: ms@adwokat-szymkowiak.pl, mateusz.szymkowiak.adwokat@gmail.com

Telefon+48 604 199 306


Adwokat Mateusz Szymkowiak pomaga i współpracuje z:

  • wieloma kancelariami na terenie kraju, a w tym od kilku lat z dużą Kancelarią adwokatów i radców prawnych Ad Casum z Warszawy, pomagając w (sądowej) obsłudze spraw spornych Towarzystw Ubezpieczeniowych;
  • ramach doradztwa prawnego dla międzynarodowej korporacji z siedzibą w Holandii współpracowała z firmami doradczymi z tzw. „wielkiej czwórki”;
  • podmiotami rynku finansowego, w tym z międzynarodową korporacją;
  • przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w branży spedycyjnej i przewozowej, handlu internetowego, budowlanej i obrotu nieruchomościami;


certyfikat mateusz szymkowiak szkoła prawa i kultury chińskiej
szkolenie-import-z-chin